معرفی IELTS:

tt3

آزمون آیلتس (International English Language Testing System) معتبرترین آزمون بین المللی زبان انگلیسی برای مهاجرت ، کار و تحصیلات دانشگاهی در کشورهای انگلیسی زبان است. این آزمون همه مهارت های انگلیسی (خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن ) را ارزیابی می کند و به گونه ای طراحی شده است که منعکس کننده کاربرد روزمره زبان در تحصیل ،کار و زندگی باشد. یکی از ویژگی های بارز این آزمون بخش شفاهی است که به صورت مصاحبه ای رو در رو با ممتحن بین المللی انجام می شود.

اغلب دانشگاه های معتبر دنیا، برای اطمینان از سطح توانایی دانشجویان غیر بومی، مدرک آزمون آیلتس آکادمیک را در لیست مدارک مورد نیاز برای ارائه، معرفی می کنند. البته اهمیت آزمون به اینجا ختم نمی شود، تمامی کسانی که قصد مهاجرت به دیگر کشور های جهان و به خصوص امریکا، کانادا و استرالیا را دارند، باید در آزمون آیلتس جنرال شرکت کنند و نمره ی مناسب را به دست بیاورند. به طور کلی، آزمون آیلتس دارای روده ی نمرات 0 تا 9 می باشد که به ترتیب افزایش، سطح بهتری از توانایی استفاده از زبان انگلیسی را نشان می دهد. مدرک این آزمون دارای تاریخ انقضا است و فرد بعد از دو سال، باید این آزمون را تکرار کند. این آزمون در ایران توسط موسساتی چون، تهران آیلتس – ایرسافام – دانشگاه آزاد ( تهران – شیراز- کرمانشاه – رشت – تبریز) – عصر دین ودانش- خوارزمی  هر ماه بطور میانگین 3 بار  برگزار می گردد.

معرفی دوره های IELTS:ielts-preparation

دوره های IELTS در  موسسه تهران تاک  در سه بخش Pre- IELTS, IELTS, Post-IELTS برگزار می گردد.

 

Pre-IELTS:

این بخش مخصوص کسانی است که نیازمند شرکت در آزمون IELTS می باشند ولی به علت ضعف زبانی هنوز نمی توانند در کلاس های آمادگی   IELTS  شرکت نمایند. این دسته از زبان آموزان پس از انجام تعیین سطح ویژه در یکی از ترم های بخش Pre- IELTS  قرار می گیرند. این بخش علاوه بر تقویت توانش و مهارت های زبانی، به صورت ضمنی و پیوسته زبان آموزان را با آزمون و نوع زبان مورد نیاز برای موفقیت در آزمون نیز آشنا میکند، و در واقع دارای اهداف دو گانه می باشد.

مختصات Pre-IELTS :

5 مقطع، 12 ترم   _     هر ترم 14 جلسه

مقطع پایه: 2 ترم  _   مقطع مبتدی: 2 ترم    _    مقطع متوسطه A : 2 ترم   _    مقطع متوسطه B: 2 ترم  _    مقطع متوسطه C : 4 ترم

کتاب ها: در این بخش سری کتاب های بسیار کار آمد و شناخته شده Top Notch، در کنار کتاب هایOxford Word Skills-

For and Against   –  504 Essential Words – Select Readings استفاده می گردد.

 

 

IELTS Skills:tt2

این بخش مخصوص کسانی است که توانایی زبانی شان نزدیک به سطح مورد نظر در آزمون می باشد و نیاز دارند تا در کنار ارتقاء توانش های زبانی، بیشتر با فرم، محتوا و انواع سوالات آزمون آشنا گردیده و مهارت های چهارگانه زبانی خود را با گرایش آزمون تقویت نمایند.

 

مختصات:

4 دوره

هر دوره 10 جلسه با تمرکز بر یک مهارت  زبانی (Listening, Reading, Speaking and Writing) به صورت مستقل و آمادگی برای آزمون مربوطه

کتاب ها: Cambridge IELTS Exams 1-10 (Past Papers)

متقاضیان می توانند، بر حسب نیاز و یا توصیه کارشناسان آموزشی، دوره ها را به صورت متوالی و یا موازی طی نمایند.

بعد از اتمام دوره UI زبان آموزان در آزمون mock IELTS شرکت می نمایند و بر اساس نمره کسب شده در کلاس های Bridge یا Skills شرکت می نمایند.

 

 Bridge Course:

 

 

تمرکز بر مهارت های زبانی و با گرایش آزمون IELTS

مختصات:

4 ترم، هر ترم10  جلسه

کتاب ها: Complete IELTS (Band 5-6.5)

 

ielts-registration-39516Post-IELTS :

 این بخش مخصوص کسانی است مهارت های زبانی لازم را کسب کرده اند و با آزمون در حد نیاز آشنا شده و به حد کافی تمرین کرده اند، ولی هنوز تا آزمون اصلی زمان دارند، و یا کسانیکه پس از طی دوره ها در آزمون اصلی شرکت کرده اند ولی هنوز اندکی فاصله با نمره مطلوب خود دارند. شرکت در این دوره علاوه بر اینکه سطح توانش زبانی متقاضیان را در سطحی بالاتر از نمره مورد نظر قرار می دهد، به زبان آموز اطمینان خاطر و اعتماد به نفس بیشتری نسبت به کسب نمره مورد نظر می بخشد.

مختصات:

4 ترم، هر ترم 10 جلسه

کتاب:  Complete IELTS (Band 6.5-7.5)

اهداف:

هدف اصلی دوره های IELTS آشنایی و آماده سازی هر چه بیشتر و دقیق تر متقاضیان شرکت در آزمون مربوطه در کمترین زمان می باشد، به طوریکه هر متقاضی با هر دانش و توانش زبانی بتواند طی مدتی معین خود را به نمره مورد نظر برساند. مخاطبین دوره های IELTS  عمدتا” به شرح زیر می باشند:

متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از ایران

مهاجرت کنندگان به کشورهای انگلیسی زبان نظیر کانادا، استرالیا، نیوزلند و انگلیس

داوطلبان شرکت در آزمون دکترای داخل کشور

زبان آموزانی که می خواهند سطح ارتقای مهارت زبانی خود را با معیاری بین المللی بسنجند.

متخصصان رشته های مختلف که قصد دارند در دوره های تخصصی بین المللی در خارج از ایران شرکت کنند.

 

q1
International English Language Testing System

 

 

0   هیچ اطلاعات قابل ارزیابی وجود ندارد.

1  در اصل هیچ توانایی برای استفاده از زبان بیش از چند کلمه مجرد ندارد

2  امکان ارتباط واقعی وجود ندارد مگر برای اطلاعات بسیار ابتدایی با استفاده از واژگان مجرد یا قالب‌های کوتاه در موقعیت‌های  آشنا و برای برطرف‌کردن نیازهای ابتدایی و فوری. مشکلات زیادی در فهم انگلیسی گفتاری و نوشتاری وجود دارد

3 فقط می‌تواند مفهوم کلی را در موقعیت‌های خیلی آشنا درک و منتقل کند. توقف‌های مکرر در هنگام ارتباط مشاهده می‌شود.

4  قابلیت‌های ابتدایی محدود است به موقعیت‌های آشنا. مشکلات مکرر در فهم و بیان منظور دارد. توانایی استفاده از زبان پیچیده را ندارد.

5  دارای مهارت نسبی زبان با قابلیت درک عمومی معنا در بیشتر موقعیت‌ها می‌باشد، گرچه احتمال اشتباهات بسیار وجود دارد. باید توانایی ایجاد ارتباطات اولیه را در حوزه تخصصی خود داشته باشد

6  به‌رغم بعضی بی‌دقتی‌ها، عدم تناسب‌ها، و نافهمی‌ها، در کل دارای مهارت موثر زبانی است. قادر به استفاده و فهم زبان نسبتا پیچیده به ویژه در موقعیت‌های آشنا می‌باشد.

7 مهارت کاملا کاربردی زبان را داراست، گرچه با اشتباهات هر از گاهی در دقت، تناسب، و درک زبان همراه است. در کل توانایی آن را دارد که از پس زبان پیچیده برآید و استدلال‌های جزيی‌نگر را درک کند

8 مهارت کاملا کاربردی زبان را دارارست و تنها هر از گاهی اشتباهاتی از نظر دقت و تناسب کاربرد مرتکب می‌شود. ممکن است در موقعیتهای ناآشنا فهم کامل زبان صورت نگیرد. از پس مباحثات پیچیده و مشروح به خوبی برمی‌آید

9  مهارت کاملا کاربردی زبان را داراست: دقیق، صحیح، روان همراه با فهم کامل